Ekonomi

Clarus, hisse senedi işlemleri nedeniyle Caption kuruluşlarına dava açtı

SALT LAKE CITY – Açık hava meraklıları pazarlarında uzmanlaşmış küresel bir şirket olan Clarus Corporation (NASDAQ: CLAR), Caption Management LLC ve birkaç ilişkili tarafa karşı uygunsuz hisse senedi işlemleri iddiasıyla yasal işlem başlattı.

Bugün ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi’nde açılan dava, davalıların Clarus adi hisse senedi alım satımından elde ettikleri kârın, şirketin 1934 tarihli Menkul Kıymetler Borsası Kanunu’nun 16(b) Bölümünü ihlal ettiğini iddia ettiği şekilde geri alınmasını amaçlamaktadır.

Bölüm 16(b), bir ihraççının menkul kıymetlerinin %10’undan fazlasına sahip olan intifa hakkı sahiplerinin ve belirli kriterleri karşılayan diğer kişilerin altı aylık bir süre içinde kısa vadeli alım satım işlemlerinden elde ettikleri karların ihraççıya iade edilmesini gerektirerek içeriden öğrenenlerin ticaretinin önlenmesini hedeflemektedir.

Davanın sanıkları arasında Caption Management LLC, Caption Partners II LP, Caption GP, LLC ve William Cooper ve Jason Strasser adlı şahıslar yer alıyor. Clarus, bu tarafların, Bölüm 16(b)’nin özel düzenlemeleri uyarınca haklı olarak dağıtılması gereken karlara yol açan işlemlerde bulunduklarını iddia etmektedir.

Merkezi Salt Lake City, Utah’ta bulunan Clarus Corporation, açık hava ekipmanları ve yaşam tarzı ürünleri tasarlaması, geliştirmesi, üretmesi ve dağıtmasıyla tanınıyor. Şirketin portföyünde Black Diamond®, Rhino-Rack®, MAXTRAX®, TRED Outdoors® gibi saygın markalar yer alıyor ve özel perakendeciler, çevrimiçi platformlar ve doğrudan kendi web siteleri dahil olmak üzere çeşitli kanallar aracılığıyla satış yaparak küresel olarak faaliyet gösteriyor.

Clarus tarafından yapılan yasal şikayete, şirketin yasal başvurular için bir bölüm bulundurduğu web sitesinden erişilebilir. Bu dava, Clarus’un çıkarlarını korumak ve menkul kıymetler yasasına uyumu sağlamak için attığı önemli bir yasal adımı temsil etmektedir.

Bu yasal işlemle ilgili bilgiler Clarus Corporation tarafından yayınlanan bir basın açıklamasına dayanmaktadır. Şirket, davanın beklenen sonuçları veya söz konusu kârların belirli miktarları hakkında daha fazla ayrıntı vermemiştir. Tüm hukuki meselelerde olduğu gibi, bu davanın sonucu da belirsizdir ve yargı süreciyle belirlenecektir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

sultanhani-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu